برگزار شده اکران فیلم بین ستاره ای اکران فیلم بین ستاره ای سینما نجوم

فیلم میان‌ستاره‌ای یا بین‌ستاره‌ای (به انگلیسی: Interstellar) فیلمی حماسی علمی–تخیلی به کارگردانی کریستوفر نولان است. متیو مک‌کانهی، ان هتوی، جسیکا چستین و مایکل کین در این فیلم به ایفای نقش پرداخته‌اند. ماجرای این فیلم دربارهٔ فضانوردانی است که از طریق کرم‌چاله‌ای سفر می‌کنند تا سیاره‌ای قابل سکنی بیابند. فیلم‌نامهٔ این فیلم را کریستوفر نولان به همراه برادرش جاناتان نوشته‌است. کریستوفر به همراه لیندا اوبست و اما توماس تهیه‌کنندگی فیلم را برعهده داشتند. فیزیکدان نظری، کیپ تورن یکی از تهیه‌کنندگان اجرایی و مشاور علمی فیلم است.

وارنر برادرز که پیش‌تر، تهیه‌کنندگی و توزیع برخی فیلم‌های نولان را بر عهده داشت، با پارامونت، استودیوی رقیب خود، مذاکره کرد تا آن‌ها هم روی این فیلم سرمایه‌گذاری کنند. لجندری پیکچرز نیز از سرمایه‌گذاران بود. سینکاپی و لیندا اوبست پروداکشنز نیز از تهیه‌کنندگان این فیلم هستند. نولان هویته ون هویتما را به عنوان مدیر فیلمبرداری استخدام کرد، زیرا والی فیستر مشغول کارگردانی اولین فیلم خود برتری بود. برای فیلمبرداری، نولان از فرمت آنامورفیک ۳۵ میلی‌متری و آی‌مکس ۷۰ میلی‌متری استفاده کرد. فیلمبرداری در سه ماه پایانی سال ۲۰۱۳ در آلبرتای کانادا، جنوب ایسلند و لس آنجلس انجام شد. شرکت دابل نگتیو مسئول طراحی و اجرای جلوه‌های ویژهٔ این فیلم بود.

فرش قرمز بین ستاره‌ای ۲۶ اکتبر ۲۰۱۴ در لس آنجلس برگزار شد. این فیلم در گیشه موفق بود و نظرات مثبت منتقدان را در پی داشت، آن‌ها بیشتر صحت علمی فیلم، موسیقی متن، جلوه‌های ویژه و بازی متیو مک‌کانهی، ان هتوی و مکنزی فوی را تحسین کرده‌اند. در هشتاد و هفتمین دوره جوایز اسکار این فیلم نامزد دریافت ۵ جایزهٔ بهترین جلوه‌های ویژه، بهترین طراحی صحنه، بهترین میکس صدا، بهترین تدوین صدا و بهترین موسیقی فیلم شد و از این بین موفق به دریافت جایزه بهترین جلوه‌های ویژه گردید. بین ستاره‌ای همچنین برنده چند جایزه دیگر برای جلوه‌های ویژه، فیلمبرداری و موسیقی فیلم شده‌است.

توجه این فیلم بصورت تخت اکران میگردد. و همراه با نقد و بررسی خواهد بود.

31 ارديبهشت 1398 | 21:00
برگزار شده آغاز ثبت نام دوره های ستاره شناسی بهار98 برای  بزرگسالان آغاز ثبت نام دوره های ستاره شناسی بهار98 برای بزرگسالان کارگاه و دوره

شرکت تعاونی دانش بنیان انگاره فیزیک توس با همکاری انجمن نجوم مشهد اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی زیر در بهار۱۳۹8 نموده است:

کارگاه های آموزشی ترمیک نجوم:

نام دوره/رصد:  آشنایی با ستاره شناسی ۱

هدف آموزشی: آموزش نجوم ۱

گروه مخاطب: ۱5 سال به بالا

شرکت در برنامه پیش نیاز:     دارد           ندارد

کل مدت زمان برنامه: ۶۳۰ دقیقه

تعداد جلسات تئوری: 7                     عملی: ۱                   مدت زمان هر جلسه: ۹۰ دقیقه

روزهای شنبه و سهشنبه  ساعت ۱6 ۱4 شروع کارگاه از 17 اردیبهشت ماه

مبلغ ثبت نام: 110000 تومان


نام دوره/رصد:  آشنایی با ستاره شناسی ۲

هدف آموزشی: آموزش نجوم ۲

گروه مخاطب: ۱5 سال به بالا

شرکت در برنامه پیش نیاز:     دارد           ندارد

کل مدت زمان برنامه: ۶۳۰ دقیقه

تعداد جلسات تئوری: ۶                      عملی: ۱                   مدت زمان هر جلسه: ۹۰ دقیقه

روزهای شنبه و سه شنبه ساعت 18 16 شروع کارگاه از 14 اردیبهشت ماه

مبلغ ثبت نام: 120000 تومان


نام دوره/رصد:  آشنایی با ستاره شناسی ۳

هدف آموزشی: آموزش نجوم ۳

گروه مخاطب: ۱۵ سال به بالا

شرکت در برنامه پیش نیاز:  دارد           ندارد

کل مدت زمان برنامه: 63۰ دقیقه

تعداد جلسات تئوری: 8                   عملی: ۱                   مدت زمان هر جلسه: ۹۰ دقیقه

روزهای یکشنبه ساعت 14:30 الی 16و ساعت16 الی18شروع کارگاه از 15 اردیبهشت ماه

مبلغ ثبت نام : 130۰۰۰ تومان


مکان: دانشگاه فردوسی مشهد، درب شرقی، افلاکنمای دانشگاه فردوسی مشهد

 

14 ارديبهشت 1398 | 14:00
برگزار شده ⁩کارگاه عصرانه: تاملاتی درباره فرم و محتوی ⁩کارگاه عصرانه: تاملاتی درباره فرم و محتوی کارگاه و دوره

 

یا حضور جناب آقای میلاد دخانچی دکتری مطالعات فرهنگی و تهیه کننده تلوزیون

آیا تا به حال پیش آمده به ایده ای رسیده باشید (چه در هنر، زندگی روزمره و یا حتی کسب و کار) و برای اجرایی شدن آن با مشکل روبرو باشید؟ شده است که یک فیلم به ظاهر خوب و پر رنگ و لعابی ببینید ولی در مجموع نمره زیادی به آن فیلم یا اثر هنری ندهید؟ آیا تا به حال به رابطه اعتقادات و معماری شهری دقت کردید یا اینکه چگونه یک زن یک مرد را تحت تاثیر قرار میدهد؟ ⁦

.

✔️⁩همه اجزای هستی همین گونه دوپاره است، دوپاره ای که روی هم تاثیر میگذارند و با کنار هم آمدن وحدت میسازند. این دو پارگی مرد/زن، ثبات/جنگ، عمودی/افقی و محتوی/فرم همه جا حضور دارند. با تاملاتی که درباره رابطه فرم و متحوی با مطالعه بعضی آثار هنری داشتم به نتایج (یا بهتر بگویم فرمولهایی) رسیدم که میخواهم آنها را با شما در میان بگذارم و با کمک شما آن ها را تکمیل کنم.

. ⁦

✔️⁩ازینرو از شما دعوت میکنم در کارگاهی که این هفته دوشنبه 20 اسفندماه درافلاکنمای دانشگاه فردوسی برگزار میشود شرکت کنید تا با کمک هم به مطالعه دقیقتر رابطه فرم و محتوی بپردازیم.  شرکت عموم در این کارگاه آزاد است چراکه نکات مورد نظر قرار است بتوانند در زمینه ها و مصداقهای مختلف زندگی روزمره قابل استفاده باشند، اما طبیعی است که این کارگاه به طور ویژه برای هنرجویان و علاقمندان به مباحث علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مفید باشد. ⁦

.

✔️⁩تمرکز من روی سینما خواهد بود اما برای پیشبرد بحث مثالهایی از زندگی روزمره، کسب و کار و حتی زندگی عاطفی طرح خواهم کرد. ⁦

 

⁦✔️⁩مدت زمان کارگاه با یک زنگ تفریح میانی در مجموع 3.5 ساعت خواهد بود. کارگاه را ساعت 18:30 شروع کرده و تا 10 ادامه خواهیم داد. .

 

20 اسفند 1397 | 18:30
برگزار شده اکران فیلم  ورود (Arrival) اکران فیلم ورود (Arrival) سینما نجوم

درباره فیلم

ورود(به انگلیسی: Arrival) یک فیلم علمی-تخیلی درام آمریکایی به کارگردانی دنی ویلنوو و نویسندگی اریک هیزرر است که اقتباسی از داستان کوتاه داستان زندگی تو به قلم تد چیانگ است. از بازیگران آن می‌توان به ایمی آدامز، جرمی رنر، فارست ویتاکر و مایکل استولبارگ اشاره کرد. فیلم‌برداری ورود از ۷ ژوئن ۲۰۱۵ در مونترآل، کبک آغاز شد و نخستین نمایش آن در ۱ سپتامبر ۲۰۱۶ در طی جشنواره فیلم ونیز بود. این فیلم در تاریخ ۱۱ نوامبر ۲۰۱۶ توسط پارامونت پیکچرز در ایالات متحده اکران شد. ورود با استقبال خوب منتقدان همراه بوده‌است و تا به حال توانسته امتیاز ۸۱/۱۰۰ را دریافت کند. ورود در هشتاد و نهمین دورهٔ جوایز اسکار نامزد هشت جایزهٔ اسکار از جمله بهترین فیلم و بهترین کارگردانی شده بود که در نهایت تنها توانست جایزه اسکار بهترین تدوین صدا را به‌دست بیاورد. ورود با بودجه ۴۷ میلیون دلاری ساخته شد و توانست در گیشه به فروش ۲۰۴ میلیون دلاری برسد.


توجه: اکران این فیلم بصورت تخت می باشد.

15 اسفند 1397 | 18:00